Má prodávající větší šanci, když osloví více realitních kanceláří?

Někteří prodávající se domnívají, že když prodej nemovitosti zadají více realitním kancelářím, prodají svou nemovitost rychleji a za vyšší prodejní cenu. Tak to ale podle zkušeností makléřů není.

Různé realitní kanceláře a jejich makléři se totiž navzájem rozhodně nebudou koordinovat, může se tak stát, a ve většině případech se tak i stane, že nemovitost bude zveřejněna v nabídkách za různé ceny. Potenciální zájemce pak pochopitelně zareaguje na tu nejnižší nabídku. Navíc není nic neobvyklého, že se pokusí použít inzerát u konkurence jako páku pro sjednání nižší ceny. Což samozřejmě nejvíce postihne prodávajícího.

Další riziko spočívá v tom, že inzeráty se mohou lišit nejen v kupní ceně, ale i v popisu nemovitosti. Určitě nevzbudí důvěru to, pokud zájemce uvidí u každého inzerátu jiné informace o stejné nemovitosti. Zvlášť pokud se jedná o důležité parametry, jako je výměra nemovitosti nebo její stav. Při rozhodování o koupi nemovitosti je vzbuzení nedůvěry poměrně jistou cestou k neúspěchu. Neberte prodej své nemovitosti na lehkou míru a ujistěte se, že se bude prezentovat profesionálně a kvalitně.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart